En İyi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Araçları

  1. Ahrefs: SEO Anahtar Kelime Aracı

Ahrefs  çevrimiçi en çok tavsiye edilen SEO araçlarındandır.  Web sitesi tarayıcıları söz konusu olduğunda SEO uzmanları, Ahref’in Site Denetimi özelliğinden  web sitenizin hangi bölümlerinin  iyi sıralamanıza yardımcı olacak iyileştirmeler gerektirdiğini vurgulaması sebebi ile birçok fayda sağlamaktadır.

Ahrefs, SEO’nun anahtar kelime araştırması, sıralama takibi, rakip araştırması, SEO denetimi, viral içerik araştırması ve çok daha fazlası gibi çeşitli yönleri söz konusu olduğunda kesinlikle en etkili araçtır.

Ahrefs, sitemizi birkaç büyük anahtar kelimeye göre sıralamaya ve ayda 350.000 ziyaretçiye ulaşmaya yardımcı olmuştur. ”

  1. Google Arama Konsolu: En İyi SEO Aracı Google Search Console

Bir web sitesi olan ve herkese ücretsiz olarak sunulan Google Search Console , web sitenizin Google SEO’deki varlığını izlemenize ve raporlamanıza olanak tanır. Tek yapmanız gereken, web sitenize bir kod ekleyerek veya Google Analytics’e bağlayarak web sitenizi doğrulayarak  site haritanızı dizine eklemektir.

Google’ın arama sonuçlarında görünmesi için bir Search Console hesabına ihtiyacınız olmasa da, neyin dizine eklendiğini ve web sitenizin bu hesapla nasıl temsil edildiğini kontrol edebilirsiniz.

Bir SEO denetleyicisi aracı olarak Search Console, Google’ın ve kullanıcılarının web sitenizi nasıl görüntülediklerini anlamanıza yardımcı olabilir ve Google arama sonuçlarında daha iyi performans için optimize etmenize olanak tanır.

SEMRush: Pazarlama SEO Araçları

SEMRush gibi SEO araçlarının pazarlanması , SEO topluluğunda hayranların favorisi olma eğilimindedir. Uzmanlar, sıralamalarınızı ve bunlarda yaptığınız değişiklikleri ve yeni sıralama fırsatlarını kolayca değerlendirebilmeyi sever.

Bu SEO aracının en popüler özelliklerinden biri, rakiplerinizi web sitenizi kolayca karşılaştırmanızı sağlayan Domain Vs Domain analizidir. Web sitenizin arama verilerini, trafiğini ve hatta rakiplerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak analiz raporları arıyorsanız, anahtar kelimeleri ve alanları karşılaştırabilirsiniz. Sayfa İçi SEO Denetleyicisi aracı, sıralamalarınızı kolayca izlemenize ve web sitenizin performansını nasıl artıracağınıza ilişkin bazı öneriler bulmanıza olanak tanır.

Leave a Comment