Sosyal Medya Yönetimi nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, eksiksiz bir sosyal medya stratejisi yönetme sürecidir. Ancak sosyal medya yönetimi biraz daha stratejik. Sadece tweetlere ve yorumlara cevap vermekten daha fazlasını içerir. 

Daha önce belirtildiği gibi, sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama stratejinizin diğer önemli yönleriyle bağlantılıdır. Dijital pazarlama stratejileri, güçlü olgusal bilgiler üzerine kuruludur. Sonuçta, başarılı bir iş yaratmak için, pazarınız ve çözümünüzün belirli bir sorunu çözmeye nasıl yardımcı olacağı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. 

Bu nedenle, dijital pazarlama stratejiniz, markanızın daha fazla iş yaratmak için kendisini çevrimiçi olarak nasıl konumlandıracağını ele alır.

Sosyal medya stratejisi, sosyal medya platformlarının farkındalık oluşturmak, potansiyel müşteriler oluşturmak ve satışlar oluşturmak için kullanılmasıyla ilgilidir. Sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama ve sosyal medya stratejilerinizi destekleyen bir uygulamadır. Etkili bir sosyal medya stratejisi yürütmenin önemli bir parçasıdır çünkü sonuç üretmek için markanızın sosyal medya platformlarına nasıl katılacağını (içerik yayınlamayı, müşterilerle etkileşim kurallarını vb. Düşünün) açıklar.

Markanız İçin Doğru Sosyal Medya Platformlarını Seçin

Alıcılarınızın belirli bir sosyal medya platformunda olup olmadığını belirlemenin en kolay yolu, kişilerinizden toplanan bilgileri kullanmak ve her platforma erişmektir. Bir hesap oluşturun ve sektörünüzle ilgili kullanıcıları, hashtag’leri, soruları ve içeriği aramaya başlayın. 

Tüm sosyal medya platformları eşit şekilde oluşturulmaz. Çeşitli yaşlara ve ilgi alanlarına hitap ediyorlar. Örneğin, TikTok hızla büyüyen video tabanlı bir sosyal platformdur. Kullanıcıların% 41’i 16 ile 24 yaşları arasındadır . Komik çizimler yapıyorlar, şarkı söyleyerek kendilerini kaydediyorlar ve daha fazlasını yapıyorlar. 

Ne Tür İçerik Üreteceksiniz? 

Sosyal medya için üreteceğiniz içerik, hedef kitlenizin kim olduğu ve neyle ilgilendikleri tarafından bilgilendirilecektir. Sosyal medyada paylaşacağınız tüm içeriği içermelidir. Bu, her hesabı, içerik türünü, tarihi ve saati kapsar. Çoğu sosyal medya yönetimi uygulaması, planlama işlevi ile birlikte gelir. Bu, temalar veya kampanyalar etrafında içerik planlama ve planlama sürecini kolaylaştırır.

Ne tür içerik yayınlayacağınızı ve ne sıklıkla yayınlayacağınızı belirledikten sonra, harekete geçmeniz ve bunu tutarlı bir şekilde yapmanız gerekir. Sosyal medya oldukça rekabetçi bir alandır ve müşterileriniz hem sektörünüzde hem de diğerlerinde bulunan markalar tarafından etkileşimde bulunmakta ve hepsi de müşterilerinize bir şeyler satmaya çalışmaktadır. 

İçerik yayınlamak ve yorumlara ve sorgulara yanıt vermek temel unsurlar olsa da, içerik takviminizi yapılandırmak ve içeriği tutarlı bir şekilde yayınlamak da çok önemlidir. Tüm alıcılar markanızdan hemen satın almaya hazır olmadığından, onları aktif alıcı olduklarında markanızın akılda kalmasını sağlayan içerikle beslemeniz gerekir. 

Leave a Comment